Перспективний план
розвитку шкільної організації учнівського самоврядування

КЗ "Ободівський ЗЗСО І-ІІІст"

Ободівської сільської ради

на 2017-2023 роки


Учнівське самоврядування в КЗ "Ободівський ЗЗСО І-ІІІст."

діє на добровільних засадах, на основі єдності інтересів, відповідно до Статуту школи, Конституції України, законів України «Про об'єднання громадян», «Про молодіжні об'єднання та дитячі громадські організації» та Конвенції про права дитини.

Школа намагається керуватися інтересами й потребами дітей, які там не лише вчаться, а й живуть повноцінним і духовним життям. І саме через шкільне самоврядування, яке пройшло довгий шлях, до початку безпосередньої практики, відбувається процес підготовки майбутніх активних громадян нашої держави, із глибоко усвідомленою життєвою позицією, почуттям національної самосвідомості, які б змогли розв'язувати як щоденні, так і масштабні завдання, приймати власні рішення.

Наша школа ставить за мету не просто йти в ногу з часом, а прагне випереджати час. Сьогоднішній учень школи – це передусім людина творча, з великим потенціалом саморозвитку та самореалізації. Молодь є важливою складовою сучасного українського суспільства, носієм інтелектуального потенціалу, визначальним фактором соціально-економічного прогресу.

З метою підтримки та розвитку учнівського самоврядування, пошуку нових форм, методів і моделей його організації педагогічним колективом нашого навчального закладу заплановано проведення значної роботи, спрямованої на формування соціальної активності та громадянської самосвідомості молоді:

Ø активно залучати учнівську молодь до реалізації соціальних програм і проектів, проведення акцій та заходів, організованих органами учнівського врядування;

Ø надавати методичну допомогу та підтримку діяльності органів учнівського самоврядування;

Ø залучати органи учнівського самоврядування до превентивно-профілактичних заходів, спрямованих на попередження правопорушень та злочинності серед неповнолітніх, розв’язання проблем, насильства, жорстокості, гендерної нерівності, наркоманії та інших негативних явищ у молодіжному середовищі;

Ø сприяти співпраці органів учнівського врядування із засобами масової інформації для інформування громадськості про їх діяльність.

Завдання учнівського самоврядування на 2017-2023 роки:

продовження роботи над випуском інформаційного шкільного органу самоврядування газети «Шкільний вісник»;
  • самовдосконалення особистості лідера при відвідуванні «Школи лідера» в нашому навчальному закладі;
  • активізація молодіжного руху за здоровий спосіб життя, перейняття кращого досвіду з профілактики запобігання негативним проявам серед дітей і молоді, впровадження нових форм «здорового дозвілля»;
  • згуртування учнівського колективу та залучення до співпраці всі вікові категорії учнів школи;
  • підвищення соціальної активності здобувачів освіти залучанням їх до участі у волонтерському русі;
  • розвиток громадянської свідомості учнів,їх залучення до реалізації соціально важливих проектів.
В умовах посилення негативних інформаційного та соціально-психологічного впливу на особистість визначення місця і ролі учнівського самоврядування сьогодні набуває особливої значущості. Учнівське самоврядування є ефективним засобом виховання в умовах складних динамічних суспільних змін.

Унікальна можливість учнівського самоврядування у створенні простору для самореалізації особистості. Проблема формування та самореалізації особистості в кожному поколінні є центральною темою і предметом осмислення, вивчення і експериментування.

Учнівське самоврядування в нашій школі спрямоване на розвиток ініціативи, можливості розкриття організаторських здібностей, підготовку та проведення різноманітних заходів у відповідності до потреб та інтересів.

Перспективи розвитку учнівського самоврядування: надалі розширювати рамки своєї діяльності, виступати ініціатором і наставником нових, цікавих, корисних, креативних, неординарних починань.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.